Viltimine

Teeme näpud villaseks

Sellist pealkirja kannab meie ühingu uus projekt. Ega ma sellest just vaimustuses ei ole, kuna minu viltimishuvi jääb minevikku ja villasest lõngast kudumishuvi loodetavasti tulevikku. Aga kui ikka oma “õue peale” tasuta koolitused tulevad, siis oleks rumal kõrvale hoida. Projekti järgi esimene koolitus oli minu korraldada. Pidin õpetama vilditud prosse. Õppisin nende tegemist Mareli Rannapi juhendamisel umbes 8 aastat tagasi Isetagija.net kasutajate sünnipäevapeol. Nüüd tuli vanad oskused üles soojendada. Mõnest sõlekujulisest prossist jõudsin pildi ka teha. Rohkem pilte tuleb peale näitust (3. – 8. aprill käsitöötoa koridorides).
Järgmine koolitus oli juba keerulisem. Tegime Tiina Tambergi 

juhendamisel susse. Hallid koolitusel tehtud sussid on veel tallutamata aga need punased tegin hiljem kodus ja tulid väga ilusad ja ühtlased, peale viltisin lumemarjad. Olen susse palju teinud ja minu sussid jalutavad ringi nii Itaalis kui Jaapanis ja mujal aga kunagi ei teinud ma susse algusest lõpuni käsitsi vaid kasutasin ikka pesumasina abi. Läksin koolitusele selleks, et teha oma villajääkidest viimased sussid aga jäin tulemusega niivõrd rahule, et tõenäoliselt teen veel paar paari.
Täna, iga- aastasel käsitööpäeval panime potid podisema ja värvisime taimedega lõnga Piret Talistu juhendamisel.

 

Tegevus oli väga põnev ja tulemus ilus. Üritasin ennast kõrvale hoida ja see ka õnnestus. Ei ole mulle rohkem sõltuvusi tarvis!
Projekti raames sai ostetud ka üks põnev kudumismasin. Rohkem küll mänguasi, aga esimesel korral täitsa huvitav. Saab kududa nii edasi-tagasi kui ringikujuliselt, kõrra-kõrra-kõrra ja juba ongi üks tokk kootud…
Mina tegin sellega viltimislõngast sussid. Ninad tuli küll varrastel kududa. Viltimislõng võtab 1/3 pesumasinas kokku. Teisel pildil on üks suss pesumasinad käinud ja teine mitte, teistel piltidel on mõlemad sussid pesumasinas käinud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s